До уваги представників ЗМІ!
21-06-2017

Запрошуємо журналістів із Полтавської, Сумської, Харківської, Луганської та Донецької областей на навчальний семінар «Захист професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні: протидія безкарності», який відбудеться 22–23 червня 2017 року у приміщенні Харківського національного університету внутрішніх справ.

Реєстрація з 8.00 до 9.00, початок роботи о 9.00.

22–23 червня 2017 року (м. Харків, пр-т Л. Ландау, 27) відбудеться навчальний семінар «Захист професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні: протидія безкарності», який є третім із серії семінарів для працівників правоохоронних органів, суддівського корпусу, журналістів та представників громадянського суспільства. Захід відкриватимуть:

  • Світлична Юлія Олександрівна, голова Харківської обласної державної адміністрації;
  • Сокуренко Валерій Васильович, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, генерал поліції третього рангу;
  • Данильченко Юрій Броніславович, прокурор Харківської області, державний радник юстиції другого класу;
  • Тимошко Володимир Володимирович, начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, полковник поліції;
  • Мортен Енберг (Mårten Ehnberg), Голова Офісу Ради Європи в Україні.

Метою семінару є підвищення обізнаності представників правоохоронних органів та суддівського корпусу щодо змін у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві та вдосконалення навичок застосування законодавства щодо захисту професійної діяльності журналістів в Україні. Семінар також буде корисним для журналістів, оскільки темі налагодження ефективних комунікаційних механізмів між представниками ЗМІ та працівниками правоохоронних органів буде приділено багато уваги.

Під час семінару близько 250 його учасників (представники Національної поліції, прокуратури, суддівського корпусу, громадських організацій та журналісти) заслухають презентації ключових національних і міжнародних експертів. Серед тренерів-лекторів: міжнародні експерти Ради Європи, українські медіа-юристи,  представники Генеральної прокуратури, викладачі Харківського національного університету внутрішніх справ.

 

Організаторами заходу є Адміністрація Президента України, Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Харківський національний університет внутрішніх справ, проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні», а також ГО «Інститут масової інформації». Аналогічні навчальні семінари планується провести у західних регіонах України восени 2017 року.

Якщо ви зацікавлені взяти участь у заході як учасник семінару або як акредитований ЗМІ, просимо заповнити форму до 18.00 20 червня 2017 року. Підтвердження реєстрації буде надіслане 20 червня 2017 після 18.00 на електронну пошту, вказану під час реєстрації.

Довідкова інформація:

За даними ГО «Інституту масової інформації», у минулому році зареєстровано одне вбивство журналіста, одне викрадення, 30 випадків нападів та побиття представників ЗМІ, 108 випадків перешкоджань діяльності журналістів, 43 випадки погрожування та залякування, 30 випадків обмеження доступу журналістів до інформації та 7 випадків застосування цензури. Водночас протягом 2016 року правоохоронні органи направили до суду лише 31 обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів.

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки.

 
©ХНУВС Інформаційно-технічний відділ, 1999- 2018