Шановні колеги! Друзі!

Правоохоронні органи України пройшли складний і тернистий шлях. Їх витоки – у буремних роках Української революції, коли у різних регіонах  Української Народної Республіки були створені перші загони охоронців громадського порядку і почалася підготовка кадрів для них. Але особливий інтерес для мене, як Міністра внутрішніх справ України, представляють ті сторінки історії правоохоронних органів, які присвячені становленню нової поліції  на базі  Харківського національного університету внутрішніх справ.

Шановні друзі!

Вітаю вас зі 100-річним ювілеєм підготовки охоронців правопорядку у місті Харкові.

За ініціативи українських національних сил 30 листопада 1917 року на Харківщині були створені перші підрозділи Вільного козацтва, які розпочали навчання на короткострокових курсах та взяли на себе відповідальність за безпеку громадян і держави та охорону громадського порядку. Вони були першими, хто підняв прапор боротьби зі злочинністю.

Дорогі друзі! Шановні правоохоронці!

Щиро вітаю вас зі знаменною датою – 100-річчям підготовки охоронців правопорядку в Харкові! 100 років – це життя кількох поколінь. Кожне з них зробило свій неоціненний внесок у боротьбу зі злочинністю та безпеку громадян. У 1920-ті роки – це була протидія бандитизму, у роки Другої світової війни – захист Вітчизни. Нинішнє покоління правоохоронців відзначилося у боротьбі за збереження суверенітету та незалежності України.

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із визначною датою – сторіччям підготовки кадрів для правоохоронних органів України.

Дивлюся на курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ  – у поліцейських одностроях, які щоденно навчаються, здобувають практичний досвід – і стає надзвичайно цікаво, якими були ті, хто рівно 100 років тому ставали на захист правопорядку тут, у Харкові.

На базі Сумського осередку Європейської організації студентів-правників (ELSA Sumy), що функціонує у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ, відбувся тренінг від членів колишнього та теперішнього національного правління, а саме Генерального секретаря 2016/2017 Сніжани Осарчук та Віце-президента з семінарів та конференцій 2017/2018 Ольги Березіної.
Доцент кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Анастасія Даниленко пройшла двотижневе стажування на Факультеті права та адміністрації Варшавського університету, яке було організоване Центром польських правових наук у рамках програми «Діалог», що фінансується Міністерством науки та освіти Республіки Польща.

Вийшов друком підручник «Фінансове право», підготовлений колективом кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6  Харківського національного університету внутрішніх справ за загальною редакцією доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри Ольги Гетманець.

Доцент кафедри цивільного права та процесу факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Кухарєв разом із адвокатом Оленою Антонюк провели бінарне заняття для студентів факультету № 6 з навчальної дисципліни «Цивільне та сімейне право» на тему «Договірні та недоговірні зобов’язання».

До Міжнародного дня прав людини для курсантів було організовано відеолекторій. Лекцію провела перекладач відділу міжнародних зв’язків Вікторія Філютович-Герасименко.

Старші викладачі кафедри іноземних мов факультету № 1  Харківського національного університету внутрішніх справ Лариса Сазанова та Анатолій Коршенко разом з інспектором-вибухотехніком вибухотехнічного управління  ГУНП у м. Харкові капітаном поліції Максимом Левицьким провели бінарне заняття для курсантів 3 курсу факультету № 1 за темою «Міжнародне співробітництво у боротьбі зі злочинністю».