Факультет № 4
 
Декан факультету кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник підполковник поліції Марков В’ячеслав Валерійович
Декан факультету,
кандидат юридичних наук,
старший науковий співробітник
підполковник поліції
Марков В’ячеслав Валерійович

Заступник декана факультету майор поліції Звірянський Геннадій Володимирович
Заступник декана факультету
майор поліції
Звірянський Геннадій Володимирович
Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи кандидат психологічних наук, доцент Макаренко Павло Валентинович
Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи
кандидат психологічних наук,
доцент
Макаренко Павло Валентинович

Історія факультету

Факультет № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ був створений у 2013 році на базі колишнього факультету психології, менеджменту, соціальних та інформаційних технологій і є правонаступником створеного ще 1 березня 1993 року факультету № 3 – управління та інформатики Харківського інституту внутрішніх справ. Факультет має багаторічний досвід підготовки правоохоронців, які мають спеціальні знання у сфері використання високих інформаційних технологій.

Спеціальності за якими здійснюється підготовка на факультеті

На теперішній час на факультеті здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою для підрозділів Національної поліції України, що займаються протидією кіберзлочинності, злочинам у сфері торгівлі людьми та моральності, у міжнародній сфері та транснаціональній злочинності.

Починаючи з 2016 року на факультеті здійснюється набір курсантів для навчання за наступними спеціальностями:

1) 081 «Право», за спеціалізацією навчання «протидія кіберзлочинності»

2) 125 «Кібербезпека», за спеціалізацією навчання «протидія кіберзлочинності»

Ким може працювати випускник факультету

Після закінчення навчання випускники факультету отримують ступінь вищої освіти «бакалавр», їм присвоюють спеціальне звання «лейтенант поліції» та вони можуть працювати:

– інспекторами та спеціальними агентами підрозділів Департаменту кіберполіції (http://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/1816252);

– слідчими (які спеціалізуються на розслідуванні кіберзлочинів) підрозділів ГУНП в областях;

– оперуповноваженими підрозділів Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми (http://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/1819459);

– оперуповноваженими підрозділів Департаменту захисту економіки (http://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/1813727);

– оперуповноваженими підрозділів Департаменту оперативно-технічних заходів;

– оперуповноваженими підрозділів карного розшуку ГУНП в областях.

Випускники факультету, які закінчили спеціальність 125 «Кібербезпека», також можуть працювати в підрозділах:

– режиму та технічного захисту інформації;

– зв’язку та телекомунікацій;

– спеціального зв’язку;

– інформаційної підтримки та координації поліції «102»
(https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/1820541);

– кримінального аналізу;

– організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування (https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/1815135);

– тощо.

Випускники факультету, які продовжать навчання та отримують ступінь вищої освіти «магістр», зможуть працювати судовими експертами в науково-дослідних експертно-криміналістичних центрах МВС України, що проводять експертні дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів, телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів, відеозвукозапису, а також у сфері інтелектуальної власності.

Головними напрямами практичної діяльності випускника факультету є: протидія правопорушенням, що вчиняються з використанням високих інформаційних технологій; підвищення ефективності правоохоронної діяльності Національної поліції України за допомогою використання сучасних засобів управління; впровадження в діяльність поліції комп’ютерних систем обробки та аналізу інформації, сучасних інформаційних технологій та методик використання технічних засобів.

Структура факультету

Науково-педагогічні працівники кафедр факультету викладають навчальні дисципліни для курсантів, які навчаються на всіх факультетах університету. Факультету підпорядковані наступні кафедри:

1) кібербезпеки (http://www.univd.edu.ua/dir/43/kafedra-kiberbezpeki) – випускова кафедра;

2) інформаційних технологій (http://www.univd.edu.ua/dir/1740/kafedra-informatsiynih-tehnologiy);

3) цивільно-правових дисциплін (http://www.univd.edu.ua/dir/124/kafedra-tsivilno-pravovih-distsiplin);

4) конституційного та міжнародного права
(http://www.univd.edu.ua/dir/538/kafedra-konstitutsiynogo-i-mizhnarodnogo-prava).

До структури факультету також входить створена у 2017 році науково-дослідна лабораторія захисту інформації та кібербезпеки (http://www.univd.edu.ua/dir/1744/naukovo-doslidna-laboratoriya-zahistu-informatsii-ta-kiberbezpeki).

Напрямки діяльності факультету

На факультеті проводиться науково-дослідницька робота із загальнотеоретичних та прикладних проблем в галузях інформаційної безпеки та інтелектуальної власності, ведеться робота щодо створення відповідних технологій та методик.

Випускники факультету відповідно до спеціальностей та спеціалізацій отримують необхідні знання та навички, засвоюють методи та засоби, що забезпечують розкриття та протидію кіберзлочинів; побудову комплексної системи захисту інформації; пошук та аналіз інформації оперативно-розшукового, довідкового та управлінсько-адміністративного характеру в інформаційних системах та мережах; використання інформаційних систем та технологій у роботі правоохоронних органів; технічне забезпечення інформаційно-управляючих систем та комп’ютерних мереж тощо.

Матеріально-технічна база факультету

На факультеті в навчальний процес активно впроваджується практична орієнтація в підготовці курсантів. З цією метою при факультеті діють:

1) навчально-тренувальний центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору на громадських засадах (http://cybercop.in.ua), учасниками та консультантами якого стали курсанти та працівники університету. Основним напрямом діяльності центру є вивчення питань протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору;

2) навчально-тренувальні полігони:

– з протидії злочинам у сфері торгівлі людьми, що вчиняються із використанням високих інформаційних технологій;

– з протидії кібератакам.

Також на факультеті працює наукове товариство курсантів, організовані та діють наукові гуртки кафедр.


Детальнішу інформацію можна отримати за адресою:

61080, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27, навчальний корпус № 2/1, 3 поверх.

Контактні телефони: +38(057)73-98-224, +38(057)73-98-225.


©ХНУВС Інформаційно-технічний відділ, 1999- 2018